Knižní tipy

Milostná píseň Queenie Hennessyové – Rachel Joyce

Anotace

Nakladatelství Cesta domů vydalo svůj první román – a je to opravdu dobrá kniha se skvělým koncem (nechte se překvapit!).

Podívejte se na ukázku.

Čtivá a svižná novela anglické spisovatelky Rachel Joyce je zdánlivě prostý příběh. Queenie, která je těžce nemocná, napsala Haroldovi, svému známému ze starých časů, že je v hospici, brzy zemře a že se s ním loučí. On zareagoval nečekaně: vzkázal jí, ať na něj počká, a vydal se k ní pěšky přes celou Anglii. Queenie se s pomocí trpělivé dobrovolnice Mary pustí do psaní dlouhého dopisu, ve kterém postupně odkrývá všechno to, co chtěla a měla Haroldovi říci, ale nikdy to nedokázala a radši utekla: nejen svou lásku k němu, ale i svůj podíl viny na bolestném tajemství.

Knížka není druhým dílem, ale rovnocenným souputníkem knihy Nepravděpodobná pouť Harolda Frye (Knižní klub 2012) – četli jste ji? Možná už ji nekoupíte, ale v knihovnách je.

Důležitou roli hrají v knize jednak Queeniina zahrada na mořském útesu, jednak hospic. Jeptišky, dobrovolníci a pacienti (nemluvě o nové klíčové a trochu tajuplné dobrovolnici), kteří ho společně obývají, vytvářejí úžasnou atmosféru plnou života, laskavé legrace, úcty a porozumění. Kniha je příběhem o nezlomnosti lidského ducha, síle a trpělivosti lásky, o dobrých tajemstvích a o kráse života i v jeho křehké závěrečné fázi.

Pro čtenáře od 15 let.

Můj pohled čtenáře

Krásná kniha, která se mě hluboce dotkla. Perfektně postupně odkrývané informace mi téměř nedovolily se od čtení odtrhnout. Samotný závěr je opravdu překvapivý, i když je mi prostředí hospiců a téma umírání a smrti velmi blízké. Prvotní šok, že kniha končí jinak, než jsme z podobných příběhů zvyklí, se rychle změnil v radost, uvědomění si a potvrzení, o co v závěru života vlastně jde. Postavy ostatních pacientů hospice jsem si doslova zamilovala, jsou tak živé a lidské… Stejně jako roky skrývané city a tíživá přiznání samotné Queenie. Opravdu nádherný příběh.

Informace o knize

  • Autor: Rachel Joyce
  • Anglický originál: The Love Song of Miss Quennie Hennessy
  • Překlad: Hana Holubkovová
  • Počet stran: 346
  • Rozměry: 135 x 205cm
  • Žánr: Román
  • Vazba: paperback (V4)
  • ISBN: 978-80-88126-47-8
  • EAN: 9788088126478

Zanech tu komentář