Kdo je za projektem Do poslední chvíle spolu

Věřím, že umírající si zaslouží stejně láskyplnou péči své rodiny, jako když přišel na svět.

Že i když život končí, patří do něj úsměv.

Že by nikdo neměl umírat sám.

Že by nikdo neměl umírat v bolestech.

Že kvalitně žít je možné až do té úplně poslední chvíle.

S láskou Lenka ♥

JAK ti MOHU POMOCI?

 

Momentálně plně pečuji o dcerku, a proto se věnuji hlavně osvětě. Radím pečujícím, kteří by se rádi postarali o své nejbližší až do konce života doma, ale neví, na koho se obrátit a kde najít pomoc.

Ráda se zabývám i tématem smrti a umírání obecně. Je to oblast, na kterou většinou začínáme myslet až ve chvíli, kdy čas na shánění informací zoufale chybí. K diskuzím a zamyšlením jsem vytvořila soukromou facebookovou skupinu Nežijeme věčně a plánuji pořádat tzv. death café – setkávání lidí, kteří si chtějí zcela volně popovídat o čemkoliv, co je ohledně závěru života zajímá.

A protože jsem si sama zažila, co vše péče o druhé obnáší, otevřela jsem malý internetový obchůdek Do poslední chvíle spolu. Ráda bych v něm pečujícím a jejich blízkému okolí postupně nabídla co nejvíce drobností, které pomáhají zjednodušit péči, zpříjemnit těžkou atmosféru loučení a strávit zbývající společný čas co nejlépe. Procenta z prodeje pravidelně věnuji na podporu domácí hospicové péče.

Po vlastní trpké zkušenosti také ráda pomáhám druhým překlenout komunikační propast ve chvílích, kdy se někdo blízký potýká s vážnou nemocí nebo ztrátou milovaného člověka či zvířecího kamaráda. Pro chvíle, kdy nevíme, co říct, tvořím originální dárkové balíčky, které pomohou vyjádřit podporu a účast.

JAKÉ MÁM ZKUŠENOSTI?

 
2013-2015
 • péče o babičku
 
2015-2019
 • samostudium v oblasti smrti a umírání, péče o umírající, domácí hospicové péče, paliativní péče
 
2018
 • Podpora pozůstalých rodičů v mobilní hospicové péči (vzdělávací webinář Centra paliativní péče)
 • Péče o doprovázející a pozůstalé (akreditovaný vzdělávací kurz) 
 • Nezahájení a odstoupení od léčby – právní pohled (vzdělávací webinář Centra paliativní péče)
 • 30-days Death Doula Training Deanny Cochran
 • Mobilní specializovaná paliativní péče a domácí péče – podobnosti a rozdíly (vzdělávací webinář Centra paliativní péče)
 • Moudré žití, moudré umírání (dvoudenní seminář Stephena Jenkinsona)
 • Transpersonální prožitky spojené se smrtí a umíráním: zážitky sdílené smrti (vzdělávací webinář Centra paliativní péče)
 • Advokacie v hospicové a paliativní péči (vzdělávací webinář Centra paliativní péče)
 • e-shop Do poslední chvíle spolu
2019
 • Talking about cancer: Reducing Risk, Early Detection and Mythbusting (online kurz Cancer Research UK)
 • Mindfulness for Wellbeing and Peak Performance (online kurz Monash University)
 • dobrovolnictví na oddělení paliativní péče
 • Ke kořenům – kurz doprovázení (rituály posledního rozloučení, péče o sebe i druhé v době zármutku – čtyřdenní kurz)
 • Doprovázení umírajících (akreditovaný kurz)
2020
 • samostudium – přírodní pohřebnictví

REFERENCE

 
Moc děkuji za úžasný balíček, krásné balení mě úplně pohladilo po duši.
Michaela
zákaznice obchůdku
Neuvěřitelně lidské a potřebné. Krásné stránky.
Markéta S.
čtenářka
Úžasná komunikace s obchodem, velmi milý přístup, ochota poradit a pomoci. Rychlé odeslání a informace o zásilce. Opravdu krásné a kvalitní zboží. Perfektně zabaleno.
Klára
zákaznice obchůdku
Člověk by si měl občas přečíst, že k životu patří i smrt. A umírat osamocen někde v ústavu není moc dobré......
Leopold P.
čtenář
Děkuji za milé drobnosti v balíčku, kartičku s poděkováním....velmi mne to zahřálo u srdce....ráda se na Vaše stránky vrátím!
Monika
zákaznice obchůdku
Leni , jsi velice silná a statečná žena se srdíčkem na dlani. Děkuji za Tvoje poselství, které ve svém eBooku "8 předsudků, které nám brání vzít své blízké dožít domů" sděluješ. Souzním s tebou v každém bodě. Obavy, které máme z neznámých věcí nám někdy svazují ruce a nedovolují roztáhnout křídla tam, kde jich je právě potřeba. Kéž Tvoje řádky pomůžou překonat strach a vnesou světlo při rozhodování všem, kterých se toto téma dotýká.
Naďa Svoboda
www.nadasvoboda.cz
Váš e-book mě zaujal a je dobře, že jste ho napsala a dala k dispozici na přečtení lidem, aby pochopili, jak by se měli postarat o své blízké, obzvlášť v rodině, a pochopili, že i je samé jednou čeká tato situace, do které se dostanou, jak zestárnou. Dělala jsem krátkou dobu pečovatelku, tak vím, co to znamenalo se o někoho starat v rodině, a teď se starám o maminku. Proto je dobře, aby si každý ten e-book přečetl a mohl v tom najít podporu od jiných lidi. Je to dobrá věc a schvaluju to. Díky za to. Naďa
Naďa M.
čtenářka
Váš e-book mě zajímá z profesního hlediska. Pracovala jsem skoro 9let v hospicu, takže se o tuto problematiku zajímám, byť jsem změnila cílovou skupinu, nicméně v sociálních a zdravotních službách se pohybuji stále. Vaše kniha je fajn, a určitě ji doporučím. Stejně jako knihy Dr. Svatošové, zakladatelky hospiců v ČR.
Šárka K.
čtenářka

10%

sleva jen pro tebe 🎁

Přihlaš se k odběru novinek a získej exkluzivní uvítací slevu v e-shopu. Zároveň se o novinkách a speciálních nabídkách dozvíš hned mezi prvními!

Respektuji tvé soukromí. Přečti si stránku ochrana osobních údajů pro bližší informace.